Rent a car nedir? Bu içeriğimizde bu sorunun detaylarını açıklayacağız. Batı kökenli bir söz öbeği olan “rent a car”, beynelmilel bir sözcük olarak dünya literatüründe yer edinmiş durumdadır. Rent a car; günümüzde araba kiralama, araç kiralama, oto kiralama anlamında kullanılmakta olup rent a car firmaları tarafından araç kiralama hizmeti verilmektedir. Kısaca motorlu araç kiralama hizmetleri veren rent a car firmaları, sadece iş yerleri, iş adamları ve turistler tarafından değil, ülkemizin hemen her yerinde çeşitli amaçlarla tercih ettiği bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnsanların araç kiralama talebi arttıkça dünya genelinde oto kiralama firmaları da hızla artmış ve seyahat acenteleri de bu hizmet alanına yönelmektedir. Türkiye’de ise geçmiş yıllarda havalimanlarında ve büyük kent merkezlerinde faaliyetlerini sürdürmekte olan rent a car firmaları, turizm sektörünün gelişmesi ve büyümesi ile birlikte birçok turistik beldede de yaygınlaşarak araç kiralama hizmeti vermeye başlamıştır.

Günümüzde şirketlerin araç kiralama talebinin artması sonucu aylık araç kiralama, yıllık araç kiralama, uzun dönem araç kiralama ve filo kiralama gibi kavramlar rent a car sektöründe sıkça dile getirilir olmuştur. Böylece rent a car hizmeti uzun dönemli kiralama yöntemleriyle genişleme imkanı bulmuştur. Üstelik birçok firma tarafından avantajları sayesinde tercih edilen uzun dönem araç kiralama hizmeti şimdiye kadar ticari araçları kapsamazken bu uygulamanın değişmesi gündeme gelmiştir. Böylece şirketler binek araçların yanı sıra ticari araçları da kiralayabilmesi mümkün hale gelmiştir. Rent a car sektöründe yaşanan gelişmelerle birlikte oluşan talebin gün be gün artması, ilerleyen dönemde sektörün büyüyerek genişlemesini sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: En Doğru Oto Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır?

Rent A Car Hizmeti Almanın Avantajları

otokiralama

Birçok farklı sebeple ihtiyaç duyulabilen rent a car hizmeti, insanların veya şirketlerin araç kiralama; binek veya ticari araç kiralama ihtiyaçlarına çözüm üretmektedir. Hem kısa süreli hem de uzun vadeli olarak tercih edilebilen rent a car sistemi, insanların anlık araç ihtiyaçlarına kısa sürede çare bulabilmektedir. Gün içerisinde acil ihtiyaçtan doğan araç eksiği, araç kiralama firmaları ve geniş portföyü sayesinden kolayca giderilirken araç modeli ve tipi de kişiye uygun seçilebilir.

Bireylerin yanı sıra uzun vadeli, yani sürekli araç ihtiyacı olan firmalar da rent a car hizmetinden faydalanabilmektedir. Böylece hiç araç satın almadan, çok daha uygun rakamlara araç kullanım hakkı elde edilmiş olur. Aylık araç kiralama, yıllık araç kiralama veya filo kiralama gibi seçenekler bu noktada kazanılmış özelliklerdir. Uzun vadeli kullanımların ekonomik olarak çok daha uygun araç kiralama fiyatları sunması da firmalara kazanç getirir. Zira, satın alınan bir veya birden fazla araç, firmaya kasko, sigorta ve vergi gibi masraflara neden olacaktır.

İlginizi çekebilir: İstanbul’da Araç Kiralama Hizmeti

Hem bireyler hem firmalar adına büyük avantajlar sağlayan rent a car hizmeti, kısa sürede tamamlanan işlemleri sayesinde hiç zaman kaybetmeden sürüşe çıkmanıza olanak tanır. Bunun yanı sıra oluşabilecek herhangi bir aksilik durumda yol yardım hizmeti ve iletişim desteği sağlar. Kaza durumunda hiç zaman kaybetmeden yeni bir araç gönderilir ve kesinlikle araç kiralama süreciniz aksamaz. Tüm rent a car hizmetleri gibi Ermo Rent A Car da tüm bu avantajları içerisinde barındırmaktadır.  Sorunsuz, güvenilir ve kaliteli bir rent a car hizmeti için tereddüt etmeden, en kısa sürede araba ve sürüş keyfine varabilmek için kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hem telefon ile hem de online rezervasyon sistemi ile Ermo rent a car hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ermo Rent A Car ekibi olarak bu yazımızda rent a car hizmeti hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Siz de en iyi performanslı ve en uygun fiyatlı araç kiralama hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

İlginizi çekebilir: Doğru Araç Kiralama Nasıl Yapılır?