Zamanın çok değerli olduğu günümüzde, farklı hizmet, araç ve ürünleri kullanarak, aktif bir randıman almak isteriz. Özellikle ulaşım, hayatımız içinde ciddi anlamda zaman alan, bizi yoran bir eylemdir. Farklı nedenlerle şehir içi ve dışında sürekli ulaşım içinde bulunabilirsiniz. Özellikle aracınızın olmadığı durumlarda toplu taşıma, otobüsler ya da uçaklar sizin için önemli bir yardımcı olsa da her zaman zamanınızı kaybettiren, sizi yoran aracılardır. Bu gibi durumlarda, çok yoğun araca ihtiyaç duyduğunuzda oto kiralama yöntemleri tercih edilebilir. Seyahate çıkmak, şehirde oluşan yüklü işlerinizi halletmek, taşınmak ya da tatil gibi eylemleri yapmadan önce fayda & maliyet denklemlerini bir araya getirmek önemlidir.

Özel nedenlerle ya da kısa vadeli olarak ihtiyaçtan arabaya duyulan gereksinim, günümüzde kiralama yöntemi ile çözüme ulaşabilir. Tatile çıkmak istiyorsunuz ama gittiğiniz yerde de özgür olmak, dolaşmak, her yeri keşfetmek istiyorsunuz. O zaman sizin için oto kiralama harika bir fikir olabilir. Yapacağınız tatil yolculuğunu daha konforlu şekilde yapabilir, gittiğiniz yerde de tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Kısa ya da uzun süreli yapacağınız bu kiralamalar sayesinde, kendi aracınızın rahatlığını ve konforunu elde edersiniz. Tüm bir tatil boyunca, bir araba sahibi olmanın rahatlığını ve huzurunu yaşarsınız.

İlginizi çekebilir: İstanbul’da Araç Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır?

Oto Kiralama İçin Ne Gerekir?

otokiralama

İhtiyacınız olan bir ürünü alırken, genelde bedelini ödemeniz yeterli olacaktır. Ancak söz konusu bir araç ise bazı belgeleri ve sertifikanızı kiralama yapacağınız firmaya sunmanız gerekir. Çünkü araç kullanımı için ülkemizde ve tüm dünyada sürücü belgesi gereklidir. Bu belge olmadan trafiğe çıkmanız mümkün olmayacaktır. Ayrıca oto kiralama yaparken, oluşabilecek trafik cezaları, kaçak geçiş ihlalleri gibi ileride yansıyabilecek giderler nedeni ile firma, kiralayan kişiden kredi kartına bloke ya da senet gibi evrak talebinde bulunabilir. Yapılacak olan kiralama işlemi öncesinde istenen ya da istenebilecek özel belgeler de varsa, aynı şekilde belgelerin detaylı şekilde okunması önerilmektedir. Aleyhinize oluşabilecek durumların olması durumunda, belgelerde düzeltme isteyerek imzalama yapabilirsiniz.

Sürücü belgenizin bir fotokopisi resmi belge olarak yeterlidir. Bu kişisel ve kurumsal kiralamalarda kesin olarak istenen bir belgedir. Ayrıca şirket adına yapılacak olan kiralamalar için imza sirküsü, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası ve yetki belgesi gerekmektedir. Yasal olarak bu belgeleri vermeyen kurumsal firmalar kiralama işlemi yapamazlar. Bireysel kiralama da ise sadece kredi kartı (bloke için) ve ehliyet yeterlidir. Bazı firmalar istemese bile bazı kiralama firmaları araçla gidilecek şehir ve tahmini kilometre bilgisini de isteyebilirler. Farklı şekillerde işlemler yapan rent a car firmaları içinden seçim yaparken kesinlikle kurumsal olan firmalar tercih edilmelidir. Etkin ve verimli sonuçlar elde etmek, buna karşın sorun yaşamamak kiralama için yaptığınız sözleşme ile alakalıdır.

İlginizi çekebilir: Trafiğe Çözüm: Otomatik Araba Kiralamak

Oto Kiralama Hizmetinin Avantajı Var Mı?

otokiralamahizmeti

Elbette araç ihtiyacınız olduğunda kiralamak en iyi çözümdür. Burada bakmanız gereken konu, ihtiyacınızın ne boyutta olduğu ve aracın kiralanması sonrasında size nasıl bir faydası olduğudur. Yapılacak olan kiralama ile ilgili olarak, ödenecek tutar gerçek anlamda size zaman, konfor ve farklı çıkarlar sağlıyorsa, o zaman yapılan işlem doğrudur. Farklı şekilde değerlendirilebilecek olan oto kiralama avantajları ile bireysel ya da kurumsal olarak özel çözümler elde edebilirsiniz. Hayatınıza pratik bir kolaylık sunacak olan bu işlemler sayesinde, her bakımdan en aktif sonuçları sizler de elde edebilir, özellikle zaman açısından ciddi anlamda rahatlama yaşarsınız.

Tüm bunların yanı sıra, oto kiralama işlemi ile uzun vadeli masraflardan kurutulursunuz. Bakım, onarım giderleri, kasko maliyeti, trafik sigortası, arızalarda oluşacak zaman kayıplarının tamamı ortadan kalkacaktır. Siz sadece aracınızı kiralar, periyodik bakımları için alınan randevularda aracı götürürsünüz. Aracınız arıza ya da kaza yaptığında, anında ikame araç alarak, işlemlerinizi kesintiye uğratmadan halledersiniz. Özel bir rant a car hizmeti aldığınızda, her zaman size ait bir filo emrinizde gibi hissedersiniz. Maliyet olarak sadece kullandığınız kadar öder, sizi ilgilendirmeyen masrafları ödemekle yükümlü olmazsınız.

Etkin şekilde bir kiralama yapmak, doğru fiyat ve fayda oranını yakalamak ile olacaktır. Birçok aşamada size sunulan bu işlem olanakları, diler kısa süreli, dilerseniz uzun süreli olsun, her zaman en yüksek randıman alacağınız şekilde avantajlarla doludur.

Ermo Rent A Car ekibi olarak, bu yazımızda sizlere oto kiralama hizmetinin avantajları hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Oto kiralama hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

İlginizi çekebilir: 3 Adımda Araç Kiralama Hizmeti