Asya ile Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan eşsiz bir kent İstanbul, öylesine kalabalık bir şehir ki kimi zaman insanlar toplu taşıma sıkıntılarından bunalıp başka şehirlere göç edip güzel bir doğayla tanışmak isteği doğabilmektedir. Ancak yine de güzel şehir İstanbul’un tadını çıkarmaya çalışmaktadır. Öyle ki toplu taşımalar tıklım tıklım dolu olmasına rağmen herkes her yere çok farklı yöntemlerle gidebilmektedir.

İstanbul yolları da bir o kadar düzenlidir ki bu yollarda toplu taşıma araçlarıyla gitmek çok cazip gelmemektedir. İnsanlar artık şehrin havasından ziyade haftasonları ve izin günlerinde daha sakin yerlere gitmeye çalışmaktalar. Çoğu noktaya toplu ulaşım araçları gitmiş olsa da özel araçla gitmeniz çok daha rahat olmaz mı? İşte İstanbul gibi büyük bir metropolde yapacağınız en mantıklı hareket araç kiralama olacaktır.

İlginizi çekebilir: İstanbul’da Araç Kiralama Hizmeti

Neden Rent A Car Hizmeti?

istanbulrentacar

Rent a car terimini birçok emlak dükkanında ve turizm dükkanlarında görmüşsünüzdür. Hatta şu an sosyal medya ve internet aleminde de sıklıkla rastladığımız İngilizce kökenli bir kelimedir. Anlam olarak ise araç kiralama hizmeti olarak geçen rent a car İstanbul gibi büyük bir şehirde kullanılması en mantıklı olan hizmettir.

Biraz eskiye gittiğimizde rent a car sektöründe insanlar kısa bir iş seyahati, küçük bir tatil kaçamağı için veya sadece yurtdışından gelen turistler veya Türk vatandaşları, evlerine veya gitmek istedikleri yerler için araç kiralama hizmeti kullanmaktaydı. Artık günümüzde hemen hemen herkes bu hizmetin nimetlerinden faydalanmaktadırlar.

Ülkenin dört bir yanında bu hizmet varlığını sürdürmeye devam ederken, en yoğun talep ise Türkiye’nin nüfus ve gelişmişlik anlamında bir numarası olan gözbebeği İstanbul’da olmaktadır. Hala güçlü bir sektör olarak rent a car hizmeti varlığını sürdürmektedir.

Yeni bir şehre veya yeni bir ülkeye gittiğinizde oradan kısa zaman için yeni bir araba almak çok mantıklı değildir. Seyahat süreniz kısaysa, kalıcı bir çözüm istemiyorsanız geçici ve bir o kadar etkili bir çözüm yoludur. Dolayısıyla herkes bu sektörün daimi müşterisi olmuştur. Rent a car İstanbul metropolünde de etkisini oldukça göstermektedir. Bu yüzden İstanbul çapında araç kiralama şirketleri yoğun olarak bulunmaktadır.

İstanbul’da Araç Kiralama Hizmetleri

arackiralama

Eskiden hemen hemen tek bir noktada faaliyet gösteren (havalimanları veya otogarlar) araç kiralama hizmetleri yaygınlaşmaya eskisine göre daha çok devam etmektedir. Bu sebeple her sokakta veya caddede bu tarz işyerleri görebilmeniz mümkündür. İstanbul’da eğer o an havalimanında herhangi bir şekilde araç kiralama şirketi bulamadıysanız üzülmeyin. Araç kiralama hizmetleri günümüzde her noktada mevcuttur. Gittiğiniz her semtte veya ilçede hatta caddede bile mutlaka en az bir tanesine rastlayabilirsiniz. Bu da sektörün ne kadar ileri düzeyde olduğunu kanıtlayan bir etmendir.

İstanbul’da araç kiralama dışarıdan bakıldığında şehrin trafiğine gam vurulsa da bir o kadar da sağlıklı bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Özellikle toplu taşıma araçlarından uzaklaşmak isteyen, gecenin herhangi bir saatinde bir yere gitmeyi arzulayan kişiler veya aileler için idealdir. Çünkü toplu taşıma araçları günün sadece belirli vakitlerinde çalışmaktadır. Siz daha fazlasını istiyorsanız mutlaka İstanbul araç kiralama yöntemlerine mutlaka başvurun. Bu, sizi bir adım öteye taşıyacak ve şehrin her tarafını özgürce dolaşabilecek, işinizi rahatlıkla halledebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Doğru Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Rent A Car Sözleşmesi

istanbularackiralama

Nasıl ki bir otomobil satın alırken bir sözleşmeye imza atıyorsanız, araba kiralama için de böyle bir durum söz konusudur. Bir ev kiraladığınızda size imzalatılan kiralama sözleşmesinde tüm detaylar yer alır, öyle değil mi? Rent a car sözleşmesi de tıpkı ev kiralama gibi arabaları da kiralarken içerisinde yer alan bilgileri ve sigorta bedellerini sizlere nasıl tahsis edildiğine dair atılan bir anlaşmadır. Bu anlaşma maddeleri kısaca şunları içermektedir:

  • Aracın hangi şehirlere gidebileceği kilometre cinsinden sizlerle birlikte yazılacaktır. Buradaki amaç, aracın şehir dışına çıkmasını engellemektir. Eğer böyle bir durumunuz varsa mutlaka şirketinize söylemeli ve ona göre sözleşme yapmalısınız.
  • Kiracı rent a car sözleşmesi maddelerine riayet etmelidir. Herhangi bir kaza anında, kasko ve sigortanın hangi koşullarda sağlanabileceği belirtilmektedir.
  • Sözleşmede ayrıca aracın kaç gün kiralanacağı ve kiralama yeri ve kiralama sonlanma yerleri de yazılmaktadır. Bundaki amaç ise aracı aldığınız yere bırakmıyorsanız rent a car hizmeti veren firmanın gidip o noktadan almasıdır.
  • Sözleşme maddelerinde ücretleriniz yazılmaktadır. Bu ücret içerisinde depozitonuz, provizyon bedeliniz ve kiralama süreci ücreti yazılabilir. Depozito, araç teslimiyle birlikte size geri verilmektedir.

Ermo Rent A Car ekibi olarak bu yazımızda İstanbul’da rent a car hizmeti almak ile ilgili elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Araç kiralama hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

İlginizi Çekebilir: Rent A Car Hizmeti Nedir?