Yoğun iş temposu içinde çalışan insanların en çok ihtiyaç duyduğu şey aslında zamandır. Zaman kazanmak için iş seyahatlerini uçak ile yaparlar ve geldikleri şehirlerde ulaşım sağlamak için de araç kiralama hizmetlerinden faydalanırlar. Özellikle İstanbul’a gelen ve yoğun trafikle karşılaşan insanlar taksi ya da toplu taşıma araçları yerine daha rahat hareket edecekleri araçlar kiralayarak iş temposunu sürdürürler. Taksi tercihi pek ekonomik olamayacağı, toplu taşıma araçları da yeterince konforlu olmadığı ve zaman kaybı yaratması sebebiyle tercih sebebi barındırmamaktadır.

Bunun yanı sıra, kendi araçları bakım ve onarım için servise verildiğinde bir süre araçsız kalacak olan kişiler için de araç kiralama hizmeti uygun bir seçim olacaktır. İstanbul gibi büyük ve metropol bir şehirde yaşıyorsanız aracınızın başına her zaman birtakım talihsizlikler gelebilir. Aracınızın konforuna alışmışsanız ve toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyorsanız İstanbul’da araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

İstanbul’da Araç Kiralama Hizmetinin Avantajları

istanbularackiralama

İstanbul’da araç sahibi olmanın getirdiği birtakım ağır sorumlulukları bulunur. İstanbul gibi büyük şehirlerde yoğun nüfus oranı ve araç sayısı beraberinde yoğun trafik ve risk getirmektedir. Araç sahibi olmanın ilk düşünüldüğünde kulağa güzel gelmesi mantıklı olduğu anlamına gelmemelidir. Zira, riskin yoğun olduğu bir şehirde araç sahibi olmak yerine İstanbul’da araç kiralama hizmeti çok daha akla yatkındır.

Araç sayısının bolluğu ve yol durumları sebebiyle özellikle iş gidiş ve dönüş saatlerinde kabus haline gelen İstanbul trafiği dünyaca bilinmektedir. İstanbullular’ın da en çok şikayetçi olduğu konu olan trafik, araç sahipleri için de daha çok benzin ve mazot harcamalarına sebep olmaktadır. Her gün araç kullanan ve trafiğe takılan çalışanların yakıt harcamaları bütçelerinin büyük bir kısmına mal olmaktadır. Uzun vadede araç arızaları ve yıpranmaların getirdiği masraflar da eklenince araç sahibi olmak çok daha ağır bir yük haline gelmektedir. Bu nedenle rent a car hizmetleri, insanların daha az maliyetle ve daha pratik olarak araç kullanmalarına olanak tanımaktadır.

Araç sahibi olan birçok kişi İstanbul’da araç kiralama hizmetlerinden faydalanmakta, böylece çok daha rahat ve pratik bir biçimde ihtiyaç duydukları araçlara ulaşabilmektedir. İhtiyaç duyulan araç modeli ve cinsine göre seçim yapabilme rahatlığı tanıyan araç kiralama, hem iş hem eğlence hem de günlük ve uzun süreli kullanımlar için son derece uygundur. Hatta aylık ve yıllık araç kiralama hizmetlerinin ekonomik avantajları İstanbul’da araç kiralama yapmak için tercih sebebi olmaktadır.

• Kendi aracınız emniyette kalır.
• Toplu taşıma araçlarında zaman kaybetmemiş olursunuz.
• Araç bakımı, servisi ve vergi ödemeleri gibi noktalarda zaman kaybetmezsiniz.
• Kiraladığınız araç yolda arızalansa bile bir telefon ile yeni bir araç gönderilir. Böylece yolda kalmazsınız.
• Kiraladığınız araç ile kaza yapma durumunda yeni gönderilecek araç ile yolunuza devam edebilirsiniz.
• Araç kiralama hizmeti aldığınızda dilediğiniz zaman araç değiştirme imkanına sahip olursunuz.
• Araç kiralama hizmeti içinde kışlık ve yazlık lastik değişimleri yapılmaktadır. Araçlar sürüşe hazır vaziyettedir.

Araç yenileme açısından da araç kiralama hizmetinin birtakım avantajları bulunur. Zira, aracınızı yenilerken alım satım işlemlerinde zaman kaybetmeden otomobil ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ayrıca, zorunlu trafik sigortası dahil olmak üzere tüm sigorta masrafları rent a car firmasına aittir. Böylece ekstra bütçe ayırmak zorunda kalmazsınız. Yeni araç satın almak için banka kredisi tercih ettiyseniz araç bedelinin %25’ini peşinat olarak ödemek zorunda olursunuz ancak araç kiralama hizmetinden faydalanırsanız herhangi bir peşinat ödemezsiniz. Bunun haricinde ise araç kiralama hizmeti için yaptığınız ödemeler banka limitlerinizi etkilemez. İleri tarihli kira bedelleri bilançonuzda mali borçlarınız altında yer almaz. Bu durumda da borçlanma kapasiteniz olumsuz etkilenmez.

İstanbul’da araç kiralama hizmeti tercih ederek birçok ekonomik bedelin altına girmekten kurtulabilirsiniz. Kişisel araçlara dair aracın muayene ücreti, araç vergisi, MTV, ÖTV gibi araca ait vergileri, sigorta ücretleri, servis bakım ücretleri gibi birçok kalem artık bütçenizi zorlamayacaktır. Hem işlevsel olarak hem de ekonomik anlamda çok daha rahat olmanızı sağlayacak araç kiralama hizmeti, İstanbul özelinde de size her zaman avantaj sağlayacaktır. Ermo Rent A Car ile kolay ve hızlı bir şekilde araçlarımızı inceleyebilir, İstanbul’da araç kiralama yapabilirsiniz.

Ermo Rent A Car ekibi olarak bu yazımızda, İstanbul’da araç kiralama hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. En güvenli ve en iyi araç kiralama hizmeti için Ermo Rent A Car ile iletişime geçin!