Günümüz şartlarında, araçların insanlar için sunduğu rahatlıklar saymakla bitmez. Ciddi anlamda zaman kazandıran, konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti sunar. Elbette yüksek bedeller ödeyerek, masraflarına katlanarak araç almak bazen mantıklı bir seçenek olmayabilir. Bu gibi durumlarda ihtiyaçların oto kiralama yöntemi ile giderilmesi gayet başarılı bir sonucu beraberinde getirecektir. Aktif olarak işlem yapabileceğiniz farklı kiralama alternatifleri içinden en doğrusunu seçenek, geçici çözümleri elde edebilirsiniz.

Bugün gelinen noktada, bireysel olduğu kadar kurumsal kiralamalar da yoğun şekilde talep görmektedir. Oldukça düşük maliyetler ve zahmetsiz sonuçlar alınan bu hizmetler sayesinde, firmalar ve bireyler rahat eder. Kısa ya da uzun süreli araç kiralama yaparken, dikkat edilmesi gereken konular da mutlaka vardır. Her hizmet sağlayıcı, aynı kalitede ve fiyatlarda hizmet sunmaz. Bu nedenle alınacak olan hizmetin öncelikli olan neden gerekli olduğu, nasıl alınacağı ve ne ödeneceği gibi unsurların incelenmesinde fayda vardır.

Yapılacak olan araştırmalar fiyat ve hizmet sözleşmesi içeren tekliflerle çok daha net bir şekle gelecektir. Bu şekilde alacağınız hizmetin özelliğine göre bir bedel ödemeniz, bu sayede etkin sonuçları da almanız mümkün olur. Farklı firmaların sektörde hizmet sunuyor olması, rekabeti de doğururken, fiyat bağlamında kullanıcılara aktif avantajlar da sağlayabilir. Burada önemli olan aynı hizmetin, en uygun fiyatlarla alınabilmesidir.

İlginizi çekebilir: 3 Adımda Araç Kiralama Hizmeti

Oto Kiralama Neden Tercih Edilmeli?

otokiralamaistanbul

Yapılacak olan kiralama hizmeti farklı nedenlerle tercih edilebilir. Bireysel ya da kurumsal olarak bu konunun iki başlık altında incelenmesi önemlidir. Özellikleri bakımından randımanlı bir oto kiralama hizmeti alabilmek için verilecek olan hizmetin kapsamı iyi irdelenmelidir. Öncelikli olarak bireysel araç kiralama neden yapılır bu konuya bakalım.

Tatil, kısa süreli seyahatler, şehir içinde duyulan gereksinim nedeni ile aracı olmayan kişiler, işlerini daha rahat görebilmek, ihtiyaçlarını hızlı ve konforlu şekilde karşılayabilmek için bu tarz bir hizmete başvurabilirler. Alınacak olan hizmet sonrasında, zaman, maliyet veya benzer şeylerde bir fayda edilmesi gerekir. Tatile çıkarken kiralayacağınız bir araç size ciddi zaman kazandırırken, tatilinizin daha konforlu ve randımanlı geçmesine yardımcı olabilir.

Farklı nedenlerle kirama yapabilen kurumsal firmalar ise genellikle personelin ulaşım sorununu çözmeye yönelik olarak bu tarz hizmetlere yönelirler. Bir firma için rent a car ile çalışmak farklı avantajları da beraberinde getirecektir. Bu hem zaman hem maliyet anlamında avantajlar anlamına gelir. Alınacak olan bir filo kiralama hizmeti, maliyet bakımından aylık olarak düşüktür.

Bakım onarım, kasko, trafik sigortası gibi giderleri ödemek zorunda kalmazsınız. Aracın bakımı periyodik olarak yapılırken, kiralama şartlarına göre ikame araç, yedek lastik ve benzeri hizmetler de kiralama yapan firma tarafından sunulacaktır. Amortisman giderleri ciddi anlamda düşen firmalar, kilometre kapsamlı kiralama yaparak, düşük kullanım yapacakları araçları uygun fiyatlara kiralayabilirler.

İlginizi çekebilir: İstanbul’da Araç Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır?

Oto Kiralamada Nelere Dikkat Etmeli?

istanbulotokiralama

Bu tarz bir hizmet, araç alımında zorlanan ama ihtiyacı olan herkes için oldukça özel bir alternatif sunar. Tıpkı ev alamayanların, ev kiralaması gibi bir mantıkla işleyen bu sistem sayesinde aktif bir randıman iki taraf için de sağlanır. Bu aşamada kiralama yaparken bazı konulara dikkat edilmelidir.

  • Oto kiralama kapsamı içinde kasko hangi özellikleri ile bulunuyor. Komple kapsam dahilinde mi yoksa kısıtlamalar var mı?
  • Kilometre sınırlaması ve benzeri kısıtlar bulunuyor mu?
  • Kiralama kapsamına dahil edilmemiş hizmetler var mı?
  • Fiyat/randıman performansı olarak araçlar uygun mu?
  • Kiralama yapan firma ne kadar kurumsal?
  • Sözleşme kapsamında aleyhinize oluşabilecek sonuçlar bulunuyor mu?

Bu ve benzeri konuları detaylı şekilde inceleyerek, kiralama sözleşmesini o şekilde imzalamanız uygun olacaktır. İstanbul oto kiralama hizmeti alırken, mutlaka kilometre kapsamının açılmasına önem verin. Şehrin büyük olması, trafikte uzun zaman geçirmeniz sonucunda yüksek kilometre yapmanız mümkün olabilir. Bu nedenle kapsamları ortalama kilometreleri doğru şekilde inceleyin.

Benzer şekilde bireysel araç kiralarken de kapsamlar, nelerin karşılandığı, nelerin ekstra olduğu gibi duyarlı maddeleri detaylı okuyun. Aracınızı kiralarken mutlaka kurumsal işletmelerden destek alınız. Yasal prosedürleri uygulayabilmek, haklarınızı arayabilmeniz için muhatabınızın bir kurum olması her zaman için araç kiralama hizmetinde önemli bir artıdır. Şahısların verdiği seviyesiz, yalana dayalı ve sözleşmesiz hizmetler sizin sıkıntılı süreçleri yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle her zaman kurumsal kimliğe sahip olan belirgin firmalardan araç kiralama yapmanız önemlidir.

Ermo Rent A Car ekibi olarak bu yazımızda İstanbul oto kiralama hizmeti hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Araç kiralama hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

İlginizi çekebilir: Kiralık Araba Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?