Oto kiralama, günümüzde araba satın alamayanların ama arabaya ihtiyacı olanların kullandıkları basit bir yöntemdir. Sonuç olarak son dönemlerde daha popüler hâle gelen bu oto kiralama yöntemi sayesinde istediğiniz araca ulaşabilmektesiniz. Eğer araç kiralamak istiyorsanız bu hizmetten en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

Rent a car olarak tabir edilen Türkçe’de oto kiralama anlamına gelen bu hizmeti son yıllarda adını çok sık duymaktayız. Ülkemizin her bölgesinde bu tarz ofisler mevcuttur. Turizm geliştikçe bu sektörün de kendi sesini duyurması kaçınılmazdır. Yurt dışından gelen misafirler, ülke içinde toplu taşıma kullanmak istemezlerse bu yöntemi rahatlıkla kullanabilirler. Aynı şekilde, herhangi bir seyahate çıkmak istiyorsanız, bir hafta sonu planınız varsa da en uygun yöntem araba kiralama olacaktır. Bu sayede toplu taşıma derdi olmadan kendi aracınızmış gibi konforu yaşayabileceksiniz. Sürücüler için birçok firma mevcuttur. Her firmanın kendisine göre bir hizmet politikası vardır. Sürücüler bu anlamda zorlanmaktadırlar. En uygun bir şekilde, doğru oto kiralama nasıl olur?

Oto Kiralama Hizmetleri Nelerdir?

otokiralama

İyi bir seçim yapmak için önce hangi zaman aralıklarını kullanacağınızı tespit edin. Örneğin sadece bir hafta sonu kaçamağı yapmak için oto kiralama hizmetleri kullanacaksanız 3 günlük bir hizmet alabilirsiniz. Aracınızın kasko ve sigortası olduğundan emin olun. Gerekirse kiralayıcı firmaya bu konuda poliçenin gösterilmesini talep edin. Rent a car firması araç içerisinde oluşabilecek her türlü sorunun önlemini alabileceklerinin garantisini verebilir. Eğer tek günlük bir kullanım yapacaksanız ve bu 24 saatten az ise sizin ödeyeceğiniz kira 24 saat olacaktır. Dolayısıyla 2-3 saatlik işiniz olsa bile o günün ücreti ödenmektedir. Bir yere gideceksiniz ve bu 3 hafta gibi bir mühleti olacaksa bu sefer aylık olarak kiralamayı tercih etmenizi öneririz. Hem 1 hafta daha fazla arabayla istediğiniz yere gidebilirsiniz hem de daha maliyetli olacaktır. Oto kiralama hizmetleri şu şekilde sıralanabilir:

 

  • Günlük kiralama (24 saatten az olamaz.)
  • Haftalık kiralama (bunu bazı oto kiralama hizmetleri )
  • Aylık kiralama (1 aydan az 11 aydan çok olamaz)
  • Yıllık Kiralama (1 yıldan az 3 yıldan çok olamaz. Değişkenlik gösterebilir.)
  • Filo Kiralama
  • Premium Kiralama
  • Şoförlü Araç Kiralama (Ehliyetiniz yoksa şoförlü araç kiralayabilirsiniz.)

İlginizi çekebilir: İstanbul’da Araç Kiralama Hizmeti

Oto Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

istanbularackiralama

 Öncelikle siz bir araba satın almadığınız için daha az süre ile kullanabileceksiniz. Böylelikle bütçeniz de fazla zorlanmayacaktır. Satın almak her ne kadar kulağa hoş gelse de sonuçta aracın her yıl vergisini ödemek, bakımını yaptırmak oldukça maliyetli hale gelebilir. Her sene artan vergileri de düşündüğümüzde otomobil kiralama avantajları görülmüş olur.

Araba satın alırken yaşayacağınız zorluklar, en az 10 yıl ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir araba almanız gibi sorunlar canınızı sıkabilir. O yüzden en sağlıklısı hiç bu sorunlarla uğraşmamanızdır. Harcayacağınız tek masrafınız benzin veya dizel yakıtınız olacaktır. Bunun yanında herhangi bir sigorta karşılayıcı problem yaşadığınızda yeni aracın size tahsis edilmesi de oldukça avantajlıdır. Dolayısıyla kaza sonrası aracınızı serviste bekleme gibi bir derdiniz de olmayacaktır.

İlginizi çekebilir: Doğru Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç kiralama yaparken herkesin en merak ettiği sorulardan biri de araç yaşıdır. Kiralanan araçların yaşı ne çok büyüktür ne de kilometresi fazladır. İkinci el bir otomobilden çok daha azdır. Araç yaşları ortalama 2 ila 4 arasında değişebilir. Kilometreleri ise de en fazla 30 bin olmaktadır. Oto kiralama hizmeti avantajları arasında sayabileceğimiz bir diğer unsur ise istediğiniz bir yerden aracınızı alabilmenizdir. Yani, direkt olarak firmaya gitmenize bile gerek kalmadan Ermo Rent A Car internet sitesi üzerinden oto kiralama yapabilirsiniz. Aracınızı istediğiniz yere park edebilirsiniz. Bu parkı yani teslim noktasını önceden belirtmeniz gerekir. Araç farklı bir noktadan teslim edilecekse yalnızca tıklayarak o noktadan aracı teslim edebilirsiniz. Dolayısıyla aldığınız noktadan teslim etme zorunluluğu yoktur. Bu şekilde en doğru oto kiralama hizmetinden en uygun araç fiyatlarıyla güvenle faydalanabilirsiniz.

rentacar

Bir diğer hususta ise oto kiralama ile dilediğiniz otomobili kullanmak için kullanabilirsiniz. Herhangi beğendiğiniz bir aracı kiralayarak onun keyfini sürebilirsiniz. Ermo Rent A Car, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için yol hizmeti sunmaktadır. Bunun avantajları da çoktur. Örneğin siz yolda kaldığınızda tek bir telefonla destek isteyebilirsiniz. Gereken durumlarda yeni aracınız tekrar size tahsis edilecektir.

Ermo Rent A Car ekibi olarak, “En Doğru Oto Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır?” sorusunu elimizden geldiğince yanıtlamaya çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Siz de en doğru oto kiralama hizmetini almak için Ermo Rent A Car hizmetlerine göz atabilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!