Günümüzde araçların önemi birçok açıdan yükselmiştir. Hızlanan dünya düzenine ayak uydurmak, ulaşım engellerini aşabilmek adına araç kullanımı daha yoğun olarak, verimli olduğu için artış göstermiştir. Yapılan araştırmalar, kişisel ya da kurumsal aylık araç kiralama çözümlerinin sıklıkla tercih edildiğini göstermektedir. Son dönemde oluşan bu gelişmeler, filo kiralama, araç kiralama şirketlerinin kısa ve uzun süreli araç kiralamanın artmasına olanak sağlar. Farklı avantajlar sunan bu işlem, kişilerin araç almak yerine, ihtiyaçlarını aktif olarak karşılayabilmelerine de olanak sağlamıştır. Artılarının yüksek olmasından dolayıdır ki birçok kişi ya da kuruluş bu yöntemi tercih ederek işlemlerini yapmaktadır.

Sözleşmeli olarak yapılan araç kiralama edinimleri, kişi ve kurumları bağlayan bazı özellikleri de içinde barındırmaktadır. Bu nedenle araç kiralama öncesinde, kiralama sözleşmesinin incelenmesi ya da kurumsal kiralama yapan firmaların tercih edilmesi bu anlamda önemli bir unsuru oluşturacaktır.

İlginizi çekebilir: En Doğru Oto Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır?

Aylık Araç Kiralama Nasıl Avantajlar Sağlar?

arackiralama

Kısa ya da uzun dönemli araç kiralamada kullanıcılar nasıl avantajlar sağlar? Bu işlemler, öncelikle geçici olan araç ihtiyacının, doğru ve sağlıklı şekilde karşılanmasına olanak sağlar. Tatil için ya da dönemsel bir iş için gerekli olan araçların kiralanması, kullanıcıyı büyük bir maddi yükten kurtarırken, onu aynı şekilde özgürleştiren bir seçenektir. Özellikle aylık araç kiralama kısa dönem kiralamaya göre, kurumsal firmaların tercih ettiği harika bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Bu tarz kiralamada;

  • Araç sigortası, bakım onarım masraflar ve kasko gibi giderleri
  • Arıza ya da kaza nedeni ile oluşan gider ve masrafları
  • Kullanıcı değil, aracı kiralayan firma karşılamaktadır. Bu nedenle alınan hizmet sorunsuz ve kusursuz bir iş akışı sağlar.

Hizmet aldığınız kurum ne kadar kurumsal, köklü ve referansları yüksek ise, o derece tercih edilmesi yüksektir. Bu özellikler, firmanın yapısının doğru şekilde işlediğini gösterirken, sizin de işlemler esnasında ve sonrasında başınızın ağrımamasını sağlayacaktır. Merdiven altı tabir edilen firmalar ile çalışılması, alınan hizmete karşılık araç kiralama fiyatları düşerken, kalitenin de düşeceğini göstermektedir. Kaldı ki, bu tür yerler sözleşmede tüm sıkıntılı durumları kullanıcılara yükleyebilir ve doğabilecek sorunlarda, kiralama yapan kişinin başı ciddi anlamda ağrıyabilir. Kaza, arıza ve cezai durumlar gibi ileriye yönelik tüm sıkıntılar aracı kiralayan kişi tarafından tazmin edilebilir. Bu ve benzeri sıkıntıların yaşanmaması adına, her zaman kiralama yapacağınız firmayı doğru şekilde seçmelisiniz.

İlginizi çekebilir: Filo Kiralama Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Aylık Araç Kiralamada Nelere Dikkat Etmeli?

otokiralama

Kiralama öncesi dikkat etmeniz gereken birkaç önemli unsur bulunur. Bununla birlikte, kiralanacak olan araç ile ilgili dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır. Özellikle aylık araç kiralama yapılacak firmanın da yasal olarak incelenmesi önerilmektedir. Aksi durumda, kiralama yapana ciddi yükler, kendisinden bağımsız bazı yasal cezalar yansıyabilmektedir.

  • Yapılacak olan aylık araç kiralama işlemlerinde, firmanın yasal tüm belgeleri istenmeli, yasal durumu incelenmelidir.
  • Aracın bakım onarım durumu tetkik edilmeli, yasal zorunluluk olan belgeleri kontrol edilmelidir.
  • Araç ile ilgili olarak kasko belgelerine mutlaka bakılmalı, kasko kapsamı detaylı kontrol edilmelidir.
  • Kiralama sözleşmesi detaylı şekilde incelenmeli, hasar, arıza ve diğer koşullarda kiralayana düşen yaptırımlar olup olmadığı incelenmelidir.

Tüm bu incelemeler, aylık araç kiralama sürecinde ileride doğabilecek sıkıntıların, en baştan önlenmesi amacı iledir. Bu tip işlemlerle çok fazla vakit harcamak istenmiyorsa, öncelikli olarak kurumsal yapıya sahip Ermo Rant A Car gibi bilinen, resmi yapıya sahip firmalardan destek alınabilir. Bu şekilde kendinizi ve paranızı da riske atmamış olursunuz.

İlginizi çekebilir: Araç Kiralama Nasıl Yapılmalı?

Kısa Ve Uzun Süreli Araç Kiralama Arasındaki Farklar

uzunsureliarackiralama

Araç kiralama işlemlerinde farklı ihtiyaçların oluşması, araç kiralama yapan firmaların verdiği hizmetleri de aynı şekilde çeşitlendirmiştir. Dönemsel kiralama süreleri, kişilerin ihtiyaçlarına göre değişirken, iş akışı ve yükü nedeni ile araç kiralama fiyatları da değişim göstermektedir. Bu nedenle günlük ya da aylık araç kiralama fiyatları farklıdır. Kullanıcıların kısa süreli ihtiyaçlarını karşılayabilmek için verilen günlük kiralamalar bu açıdan incelendiğinde en yüksek hizmet bedeline sahiptir.

Bir adım daha ileri gidildiğinde haftalık kiralamalar, günlük işlemlere oranla bir tık daha uygun fiyatlarla karşınıza çıkar. Aylık araç kiralama ve uzun süreli kiralamalar ise genel açıdan bakıldığında çok daha uygun fiyatlarla olacaktır. Bu nedenle kiralama yapılırken, mümkün oldukça uzun süreli araç kiralama yapılması, her zaman kiralayan için daha cazip olacaktır. Yıpranma payı ve iş yükü nedeni ile bu tip sonuçların oluşması ise oldukça normaldir.

Ermo Rent A Car ekibi olarak bu yazımızda, aylık araç kiralama hizmeti almanın avantajları hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Siz de en uygun fiyatlarla en iyi araç kiralama hizmeti için Ermo Rent A Car’ı tercih edebilirsiniz. Daha fazlası için, takipte kalın!

İlginizi çekebilir: En Avantajlısı: Yıllık Araç Kiralama Hizmeti