İstanbul oldukça büyük bir şehir. Trafikle uğraşmamak için toplu taşımayı tercih edenler olsa da, aşırı kalabalık olduğu için çoğu insan toplu taşımayı sevmiyor. Ama otomobil fiyatlarının yüksek olması ve neredeyse her sene zamlanan vergi yüzünden araba satın almak kolay olmuyor. Bu nedenle araba satın almak yerine araba kiralamak seçeneği artık herkesin ilgisini çekiyor. İş yerleri de artık araç kiralama yöntemini tercih ediyor.

Bir veya birden fazla araç kiralamanız da mümkün. Araç kiralamak sizi toplu taşımanın yorgunluğundan ve fazla masraftan kurtaracaktır. Bir otomobil kiraladığınızda onun bakım, vergi, kasko işleriyle siz ilgilenmezsiniz. Size düşen sadece kira ve benzin masrafıdır. Bu yüzden araç kiralamak satın almaktan daha hesaplı oluyor. Sık sık araç değiştirmeyi seven kişiler de, satın almak yerine araç kiralamayı tercih ediyorlar. Ermo rent a car ile 3 adımda araç kiralayabilirsiniz.

Tarih Belirleme Adımı

otokiralama

Arabayı kiralamak istediğiniz tarihleri önceden belirlemeniz önemli. Çünkü araba kiralama fiyatı süresine bağlı olarak değişmektedir. Günlük, haftalık, aylık ve daha uzun süre için araba kiralayabilirsiniz. Günlük araç kiralama süresi 24 saatten az olamaz. Aylık kiralanan arabalar ise 1 aydan az, 11 aydan fazla süreye kiralanamaz. Yıllık kiralama süresi 1 yıldan az, 3 yıldan fazla kiralanmaz. Mesela eğer 3 günlük araç ihtiyacınız varsa günlük araç kiralamanız gerekir. Fiyatlar süre arttıkça daha da düşmektedir. Bu sayede oldukça uygun fiyatlara istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Araç kiralarken belli bir adresten arabayı alıyorsunuz ve işiniz bitince aynı adreste teslim ediyorsunuz. Bu sayede araca ihtiyacınız olan süre zarfında kendi arabanız gibi istediğiniz yere gidip gelebilirsiniz. Sadece bir dönem için her gün araç ihtiyacınız varsa kesinlikle araç kiralamak en mantıklı seçenektir. Bu sayede kalabalığa karışmadan, fazla masrafa girmeden araç sahibi olmuş olursunuz. Hem iş hem kişisel sebeplerle bir veya birden fazla da araba kiralamanız mümkün.

İlginizi çekebilir: Kiralık Araba Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araç Belirleme Adımı

arackiralama

Artık günümüzde araba satın alanlardan çok, kiralamayı tercih edenler var. O yüzden araba kiralayan servislerin de sayı gün geçtikçe artmaktadır. Araç kiralama servislerinin çok olması ile artık istediğiniz aracı kiralamanız zor olmuyor. Çoklu araç çeşidi sayesinde hem bütçenize hem zevkinize uygun araç bulabiliyorsunuz. Eğer bir otomobil kiralamayı planlıyorsanız yapmanız gereken ikinci adım kiralamak istediğiniz aracı önceden kafanızda belirlemek. Bu, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Araç kiralama amacınıza bağlı olarak ihtiyacınız olan aracı seçin.

Kalabalık olacaksanız koltuk sayına, yanınızda taşımanız gereken bir şeyler varsa bagaj ölçüsüne dikkat etmeniz gerekir. Ekonomik olması açısından aracınızın yakıt tipinin dizel olması daha elverişli olacaktır. Vites türünü de önceden seçmeniz gerekir. Otomatik vites kolay olsa da, manuel kullanmayı biliyorsanız manuel vites seçebilirsiniz. Özellikle istediğiniz marka veya model varsa internette o markanın araçlarına bakıp seçim yapabilirsiniz.

Kiralık araç seçerken tüm bu kriterlerin yanında araç kirası için ayırabileceğiniz bütçeyi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer araç seçiminde zorlanıyorsanız araç kiralama firmasının çalışanlarından da yardım alabilirsiniz. Ermo rent a car araç kiralama konusunda size yardımcı olacaktır. Araç kiralama amacınızı, bütçenizi, ihtiyacınız olan araba çeşidini belirterek tavsiye alabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz aracı uygun fiyata kiralayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ermo Rent a Car ile En Uygun Araç Kiralama Fiyatları!

Ödeme Adımı

arabakiralama

Araba kiralamak satın almaktan çok daha kolay ve masrafsız olduğu için artık herkesin ilgisini çekmektedir. İster kişisel amaçlarla, ister gezmek için, ister iş amacıyla her gün binlerce kişi araç kiralıyor. Araç kiralarken araç seçme, tarih belirleme etaplarını geçtiyseniz, son etap ödemeyi yapmak olacaktır. Aracınızı seçtiyseniz araç kiralama sözleşmesi imzalayıp, ödemeyi yapıp hemen aracınızı teslim alabilirsiniz. Sözleşmeyi imzalamadan önce aracın hasarlı olup olmamasına dikkat edin. Aracın fiyatı modeline, kiralanma süresine ve daha bir başka kriterlere göre belirlenmektedir. Ermo rent a car ile istediğiniz kriterlerde aracı uygun bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Aracınızı uzun dönem için bile kiralasanız yine bir araba satın almaktan daha hesaplı olacaktır. Araba kiralayarak araba sahibi olmanın sorumluluklarından da kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda kendi aracınız gibi istediğiniz yere toplu taşıma kullanmadan gidebilirsiniz. Gezmek amaçlı araç kiralıyorsanız en doğru adımı atıyorsunuz. Çünkü araç kiralayarak çok konforlu bir şekilde tüm İstanbul’u gezebilirsiniz. Üstelik çok uygun bir fiyata.

Ermo Rent A Car ekibi olarak bu yazımızda, 3 adımda araç kiralama hizmetinin nasıl alınacağı hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Araç kiralama hizmeti almak için en iyi fiyatları ve en iyi araçları bulabileceğiniz tek adres Ermo Rent A Car!

İlginizi çekebilir: Araç Kiralama Nasıl Yapılmalı?